Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Warunki współpracy dla pośredników

Zastosowanie papieru w reklamie tradycyjnej

Zastosowanie papieru w reklamie tradycyjnej
Jaki papier wybrać w reklamie tradycyjnej?

19.01.2021

Zastosowanie papieru w reklamie tradycyjnej

Papier jest nośnikiem używanym w reklamie tradycyjnej. Jeden rodzaj papieru od drugiego może się bardzo różnić ze względu na rozmaite parametry. To od nich zależy, jaki rodzaj papieru wybierzemy do utrwalenia danego przekazu. 

Papier powlekany i jego zastosowanie

Podstawową cechą, na którą musimy zwrócić uwagę podczas wyboru papieru dla naszych materiałów reklamowych jest to, czy papier jest powlekany, czy nie. Papier powlekany, to taki, który ma dodatkową warstwę odpowiednich substancji, które sprawiają, że jest on twardszy i bardziej odporny, a wydrukowane na nim kolory są intensywniejsze. Tego typu papier jest odpowiednim wyborem, gdy tworzymy katalogi klejone, ulotki albo plakaty. Najpopularniejszym papierem powlekanym jest kreda. Papier niepowlekany jest odpowiedni do druku materiałów, które są przeznaczone do tego, aby po nich pisać. To mogą być zarówno notatniki, jak i foldery, które oprócz prezentacji produktów mają służyć do robienia osobistych notatek na temat oferty. 

Gramatura papieru, czyli jego grubość

Gramatura papieru odnosi się do masy papieru wyrażonej w gramach na metr kwadratowy. Papier o większej gramaturze jest sztywniejszy, trwalszy oraz bardziej prestiżowy. Zastosowanie papieru o dużej gramaturze obejmuje szczególnie druki okolicznościowe, takie jak: dyplomy albo certyfikaty. Również wizytówki powinno się drukować na papierze o dużej gramaturze. To zwiększa ich prestiż i chroni przed niepotrzebnymi zniszczeniami mechanicznymi. Również wizytówki składane powinny być drukowane na grubszym papierze. Można wybrać papier matowy albo błyszczący. Urozmaiceniem może być papier ekologiczny, który ma lekko szarawy odcień, ale ze względu na swój przyjazny środowisku charakter jest coraz bardziej ceniony. Wybór papieru ekologicznego sprawdzi się szczególnie w przypadku tych marek, które reklamują się jako dbające o środowisko. 

Jak chronić druki przeznaczone do ekspozycji zewnętrznej

Wiele drukowanych materiałów jest przeznaczona do ekspozycji zewnętrznej, a tym samym narażona na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Na szczęście istnieją rozmaite sposoby na uszlachetnienie wydruków. Zastosowanie papieru, który został pokryty dodatkową warstwą folii albo lakieru wybiórczego UV obejmuje przede wszystkim te materiały, które są narażone na działanie wilgoci oraz promieni słonecznych. Druki pokryte warstwą ochronną są też odporne na pobrudzenia oraz nie są aż tak podatne na zniszczenia mechaniczne. 

 

Wróć do listy wpisów blogowych