Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Warunki współpracy dla pośredników

Jak zrobić zaproszenia ślubne?

zaproszenia na ślub
Projekt zaproszenia na ślub

02.02.2021

Jak zrobić zaproszenia ślubne?

Ślub to jeden z najistotniejszych momentów dla wielu par. Z tego względu istotny jest każdy ślubny detal. Dobrze zaprojektowane zaproszenia ślubne są wizytówką pary młodej oraz ich ślubnego przyjęcia. 

Jak zaprojektować zaproszenia ślubne – na co zwrócić uwagę?

Zaproszenia ślubne to, podobnie jak wizytówki, druki o charakterze uroczystym, zatem powinny być estetyczne i funkcjonalne. To wydruki, których rolą jest poinformowanie gości weselnych o tym, gdzie i kiedy odbędzie się ślub oraz ślubne przyjęcie, jaki rodzaj prezentów ślubnych życzy sobie para młoda oraz o innych istotnych informacjach, które młodzi chcą przekazać gościom. To tradycyjna forma komunikacji między parą młodą i jej gośćmi, która wielokrotnie staje się pamiątką ze ślubu. Osoby, które zastanawiają się, jak zaprojektować zaproszenie ślubne, powinny zatem zadbać o umieszczenie na zaproszeniu potrzebnych informacji oraz o to, jak informacje zostaną przekazane. Istotne jest jednakowo to, w jaki sposób zaproszenie zostanie napisane oraz jakie elementy wizualne będą towarzyszyły przekazowi. 

Zaproszenie ślubne – formy uszlachetniania druku

Niedopuszczalne jest, aby zaproszenia ślubne były zniszczone albo zabrudzone. W tym celu można skorzystać z techniki uszlachetniania druku. Dobrym pomysłem może być pokrycie zaproszeń laminatem. Przykładowymi drukami laminowanymi są foldery zawierające ofertę reklamową wybranych produktów albo katalogi klejone. Z całą pewnością każdy, choć raz spotkał się z tego rodzaju wydrukami. Laminat sprawia, że wydruk staje się odporny na zniszczenia, zabrudzenia i zachlapania. Nadaje on wydrukom odmiennego charakteru, są one śliskie w dotyku. Jeśli do wydruku zaproszeń para młoda wybiera papier, który ma specyficzną fakturę, to laminat się nie sprawdzi. Jeśli jednak faktura papieru nie jest wyjątkowa, to warto rozważyć takie rozwiązanie. 

Zaproszenia – jaką formę wybrać? 

Zaproszenia mogą być kolorowe, białe, z elementami złotego nadruku albo z ciekawą ilustracją czy zdjęciem pary młodej. Każda forma wizualna jest dopuszczalna i zależy od fantazji młodych. Ciekawym pomysłem jest zaprojektowanie zaproszeń składanych, które mają podobną formę, co wizytówki składane. To sprawi, że na jednej stronie można umieścić zdjęcie pary młodej, a na drugiej istotne informacji. Coraz częściej na zaproszeniach pojawiają się prośby, aby zamiast kwiatów obdarować parę młodą losami na loterię albo wesprzeć wybraną fundację. Tego typu informacje mogą zostać przekazane poprzez ciekawe ilustracje, które mogą się znaleźć na rewersie zaproszenia. Osoby, które się zastanawiają, jak zaprojektować zaproszenia ślubne, powinny pamiętać, że najważniejsze jest to, aby zaproszenia pasowały wizualnie do charakteru ślubu oraz do osobowości pary młodej i odzwierciedlały jej gust estetyczny.

 

Wróć do listy wpisów blogowych